Ehituskirjeldus

Konstruktsioonid

Hoone rajatakse lintvundamendile. Hoone kandekonstruktsioon rajatakse kombineeritult õõnesbetoon ja kergbetoon plokkidest.
Välisseinad viimistletakse osaliselt mineraalse õhekrohviga ning osaliselt vertikaalse laudisega.

Mittekandvad bokside sisesed vaheseinad tehakse kas kergplokist või metallkarkassist, mis kaetakse mõlemalt poolt kipsiga ja viimistletakse. Tehnilise ruumi sisesein tehakse metallkarkassile ning kaetakse kahekordse kipsplaadiga.

Laed, põrandad, katus
Hoone vahelaed ja katuslagi rajatakse r/b õõnespaneelidest. Vahelagede õõnespaneelidele paigaldatakse sammumüra plaat, millele valatakse 100 mm paksune raudbetoonist põrand. Aluspõrand rajatakse monoliitse raudbetoonplaadina paksusega 80mm nn “ujuv põrandana”. Plaadi alla paigaldatakse mehaaniliselt tihendatud killustikalus, millele omakorda soojustus ja niiskustõke.
Katus on projekteeritud kaldega 1:80. Hoonele on projekteeritud lamekatused (mittekäidavad).

Trepp, terrass
Sisetrepp on puidust umbtrepp, puidust piiretega. Viimistlus mööblikvaliteediga, peits, lakk. Trepiastmed tammespooniga. Trepi all suletud panipaigad. Terrass ehitatakse immutatud puidust.

Aknad ja uksed
Hoonele paigaldatakse kolmekordsed klaaspaketiga PVC aknad. Peauksed puitprofiilis külg- ja ülaframuugiga sileuksed ning tehnoruumi uksed metallprofiilis värvitud sileuksed. Ukse U-väärtus <1,0 W/m²K. Siseuksed on projekteeritud spoonitud sileuksed.

Energiamärgis
Kvaliteetsed avatäited, korralik välisseinte soojustus ning kaasaegsed tehnosüsteemid tagavad hoonele B-energiamärgise ning väiksed kõrvalkulud.

night

Küte
Hoone igat korterit varustatakse soojaga iga korteri tehnilisse ruumi rajatavast iseseisvast soojussõlmest. Soojusallikaks on iga korteri tehnilisse ruumi paigaldatav gaasikatel. Soojuskandjaks on vesipõrandaküte, mis tagab mõnusa sisekliima ja suurema energiatõhususe. Saunadesse paigaldatakse tahkeküttekeris.
Hoone kaminate korstnad laotakse 2-lõõrised moodulkorstnad.

Ventilatsioon
Igale korterile on projekteeritud mehaaniline soojustagastusega sissepuhke-väljatõmbe ventilatsiooni süsteem komplektse ventilatsiooniagregaadiga.
Köögi kohtäratõmbesüsteemiga teostatakse kohtäratõmme köögipliidilt. Äratõmme köögipliidilt tuleb teostada läbi rasvafiltri ja omaette ventilaatoriga. Köögi pliidi kohtäratõmbeseadmed (köögikubud) ei sisaldu müügihinnas.

Elekter ja nõrkvool
Kõikidesse tubadesse veetakse kaablid interneti, TV ja valvesignalisatsiooni jaoks. Pistikupesi on arvestatud piisavalt – sanitaarruumides eri kõrgustel nii fööni kui ka hambaharja laadimiseks. Elutuppa ja leiliruumi veetakse kõlarikaablid.

Veevarustus ja kanalisatsioon
Veearvesti paigaldatakse pesuruumi või abiruumi. Iga eluaseme soe tarbevesi tagatakse gaasikatlaga. Hoone reoveed kanaliseeritakse olemasolevasse tsentraalsesse kanalisatsioonitrassi. Katuse sademevesi ja ümbrusest dreenitav vesi kogutakse ja suunatakse olemasolevasse sademevee kanalisatsiooni.

Käokella elurajoon